3 základní produkty na domácí péči
Dobrý den,
v dnešním článku si povíme jaké 3 základní produkty, by měla mít doma každá žena.
U nehtů je to stejné jako s vlasy či pletí, tak jako si kupujete profesionální produkty na vlasy či obličej, i v péči o nehty je potřeba pořídit opravdu kvalitní značky, které jsou určené pro profesionální péči. Jenom tak můžete dosáhnout těch nejlepších výsledků.
Pokud kupujete laky, výživy či pilníky v drogerii, nikdy to nebude stoprocentně ono, navíc většina laků z drogerie obsahují chlór, formaldehyd, ftaláty a jiné. Což už podle názvů nezní nijak prospěšně :)
Já osobně miluji značku SPARITUAL, se kterou i v salonu pracuji. Je vegan, 13-free, to znamená že neobsahuje : Dibutylphthalat (DBP), Toluen, Formaldehyd, formaldehydovou pryskyřici, kafr, Ethyl Tosylamide, xylen, Mehtylisothiazolinone (MIT), Trifenylfosfát (TPP/TPHP), Monomethylether hydrochinonu (MEHQ / HQ), lepek, parabeny a žádné živočišné deriváty.
1. PILNÍK
Na krátké nehty - Pilník s dřevěným jádrem, je důležité aby byl pružný. Vždy se dívejte na čísla uvedená na pilníku, pokud čísla nemá - zahoďte ho :) Na krátké nehty je nejvhodnější 240/320, to nám uvádí, že pilník má na povrchu nejjemnější krystalky. Čím vyšší číslo, tím jemnější krystalky.
Na delší nehty - Pilník s pěnovým jádrem, nejlépe z Mylaru. Pilník také pruží, ale už ne tolik, takže vibrace na delším nehtu nejsou nepříjemné. Číslo 180/240.
Nepoužívat skleněný pilník, pěnový pilník bez číslování, kovový pilník !
Proč si řekneme příště :)
2. SPRÁVNÝ VÝŽIVNÝ LAK
Správný výživný lak je samozřejmě velice důležitý a většina z nás to ví, bohužel co většina z nás neví je jaký typ nehtů máme a tudíž jaký výživný lak používat.
Přiznejte se kdo z vás si myslí, že má nehty měkké? Bude to většina :)
Budete překvapení, ale z 80% to tak nebude. Typy nehtů jsou velice ošemetná věc, protože například tvrdý nehet se lajkovi může zdát jako měkký a bude tedy dodávat výživu s vápníkem, což je zároveň to nejhorší co můžete pro tvrdý nehet udělat.
Nejlepší bude když, si zajdete k manikérce, která pečuje o krásu přírodních nehtů, a ta vám udělá diagnostiku nehtů. Pokud jste z Prahy, ráda vás uvítám v salonu Trisha na Praze 5.
Po správné diagnostice hned vybereme, zda je potřeba hydratace, výživa nebo také péče o vroubkování nehtu.
3. ODLAKOVAČ
Opět si řeknete, že odlakovač má doma každá žena. Ano, to je pravda.
Je však potřeba používat takový odlakovač, který nevytahuje výživu a hydrataci z nehtů.
Jak takový odlakovač poznat? Velice jednoduše. Bude mít nějakou křiklavou růžovou, zelenou, modrou nebo jinou velice ,,přírodní,, barvu :)
Takový odlakovač velmi pravděpodobně obsahuje chlór, který vysuší a vytáhne veškerou vlhkost a výživné látky z nehtů. Pozor také na trik značek, že je odlakovač bez acetonu. Aceton jako takový není škodlivý, záleží na tom jaký je tam poměr.
Doufám, že vám článek poslouží a těším se na příště :)